![[personal profile]](https://www.dreamwidth.org/img/silk/identity/user.png)
Про карнавал раніше не писала, бо байдужа як до самого карнавалу, так і до Ріо (в якому толком і не була). Оце afric_dymon озадачив, що я думаю про статтю. Писана вона православним священиком, який живе в Ріо („нецензурований” оригінал із кількома додатковими абзацами лежить на Радонежі).
Мета статті і цільова аудиторія чітко вказані на початку: помочь разобраться православным христианам, что же такое на самом деле современный «Бразильский карнавал», откуда он произошел и чем, по существу, является. Тому постараюсь не зачіпати основні тези автора про «карнавал як похідну від грецьких вакханалій і єгипетських обрядів» (насправді, зв"язок і так ясний – що мені не ясно, то чому б паралель не провести із рідною і набагато краще знайомою Маслєніцей?) і не реагувати на зверхність і всякі ханжества.
Отже, карнавал – це справді одне із найважливіших свят року: для бідняків це можливість тимчасово вирватись із обідраної буденності і танцювати у кольоровому світі фантазій (карнавальний костюм португальською = фантазІя). Для багатших, які не люблять карнавалу, це 4-5 вихідних viajando = подорожі (уже десь писала, що жителі великих міст часто на вихідних їдуть геть із міста).
Бразилійська Вікі каже, що „розгули” пробували цивілізувати, „імпортуючи” паризькі бали і маскаради, а також тримаючи їх під котролем поліції. Ще каже, що із 1830 року було видано серію заборон, які завжди були безрезультатними. Про роль Церкви у цьому замовчується. Як на мене, то заборона мала б ініціативуватись швидше мерією, ніж Церквою.
Крім того, для простого народа, бывших рабов и их потомков самой привлекательной частью празднеств всегда были и остаются поныне примитивная музыка, танцы и выпивка на улице справедливе не лише для бразилійців, а усього, пардон за неполіткоректність, плебсу.
Позанудствую, але перша карнавальна музика була написана на 18 років раніше цією сеньйорою (відомою ще і тим, що після прокляття від власного батька за втечу від чоловіка, вона стала першою жінкою в Бразилії, яка отримала офіційне розлучення, ну і, ясне діло, була страшенно критикована чоловічим населенням Ріо).
<-- із „батерії” (барабанщики);
„передової комісії” із +- 15 чоловік, які презентують школу якоюсь театральною або хореографічною постановкою;
„баяни” (= „тьотьки з Баійї”, Баійя - штат Капітанів піщаних кар”єрів) – традиційна і найважливіша ала карнавалу (це зазвичай старші негритянські жінки у „круглих” спідницях);
„алегорії” – ( у статті „повозки”) „костюмовані” машини із величезними декорованими платформами;
„пассісти” („элитные танцовщицы, иногда почти без одежды” у статті – не знаю, свідомо чи підсвідомо так охрещені), особливість яких у безперервному самбуванні (взуття у них на страшенно високих каблуках, то може, зазначена автором статті елітарність проявляється саме у цьому таланті), тоді як інші али зайняті хореографіями-театрами. І ще одне. Людина, яка уже 6 років живе в Бразилії, та ще й в Ріо, мала б уже зрозуміти відношення бразилійців як до тіла взагалі, так і до тіла на карнавалі. Із першим - повний бзік, друга у світі країна по к-сті пластичних операцій (це не в сенсі добре вс погано, а до того, що вони дуже переймаються красою тіла) і, думаю, у першій десятці країн по к-сті людиногодин, проведених у спортзалах усіх видів. Мати відкритий купальник на пляжі так само природньо, як і мати гарне тіло в ньому. Тим не менше, топлес - "це дико", а від можливості передягатись прямо надворі коло басейну (як це часто роблять німці) приводить їх в ступор "від дикості цих європеців". Стосовно другого - так, танцівниці часто бувають зовсім без одягу - і на самбодромі це природньо, бо "це такі у нас жінки гарні". На мій смак, зіркове дефіле напівроздягнутих цеглолицих і анорексичних модельок набагато непристойніше по своїй суті, ніж красиві і радісні бразилійки на карнавалі.
"Королева батерії” – найкраща танцівниця, часто це якась актриса – наприклад, Жуліана Паес
сам местре і „прапороносиця” школи
Є ще ала дітей і "основний співак", але не знайшла їхніх фоток.
Каждая школа представляет одну, выбранную ею тему: политика, природа, спорт и т.д. Темы должны быть узнаваемыми, т.е. бразильскими. Для раскрытия темы школа придумывает песню, костюмы, танцы.
Подражать карнавалу Рио-де-Жанейро пытаются и другие города Бразилии – Сан Пауло, Сальвадор, Ресифе. В Сальвадоре, столице штата Баийя, где преобладает черное население весьма популярны «афроше» – плясуны африканского происхождения.
Бразилійці кажуть, що карнавал в Сальвадорі набагато менше комерціалізований і набато своєрідніший в силу культурної спадщини. А Сан-Пауло не «пытается подражать», а просто підтримує свій карнавал, що, думаю, у найближчому майбутньому зробить його не біднішим і не менш видовищним від каріокського.
Не виправдовуючи злодіїв, все-таки скажу, що «оживляются» вони не лише в бразилійський карнавал, а в кожну масову подію в кожній країні. Кількісно їх в Ріо, звичайно, більше, але багато із туристів їдуть саме в пошуках секс-драгз чи не дотримуються місцевих правил безпеки, що і призводить до багатьох жертв. Ну, і знову ж таки не можу промовчати відностно алкогольных отравлений під час Маслєніци.
Нарахунок реклами, вкладених грошей і розчарувань. Не знаю, що саме аж на 5 абзаців дістало автора в рекламі і комерціалізації карнавалу. Кожен продає свій товар, як уміє. Якщо ж турист розраховує, що реальність якоїсь країни вкладеться у його власні про неї уявлення, то він сильно розчарується не лише в бразилійському карнавалі. Не кажучи уже про те, яким глибоким буде розчарування, якщо очікуєш «зрозумілої» музики чи не-африканських мотивів в Ріо.
Ще піднімаються ціни на літаки. Словом, відбувається усе те, що відбувається в інших туристичних місцях планети в пік туристичного сезону, яким є і бразильський карнавал.
Словом, враження від статті - навіть я зі своєю нелюбов"ю до карнавалу, якби я його вживу бачила, могла б написати тепліше, а не із такою зверхністю до "дикунів" країни, де я живу.
no subject
Date: 2007-06-19 12:24 pm (UTC)no subject
Date: 2007-06-19 12:31 pm (UTC)no subject
Date: 2007-06-19 12:38 pm (UTC)Мені від того страшнувато стає!
no subject
Date: 2007-06-19 12:49 pm (UTC)думати стосується навіть не якихось філософських речей, а і зовсім простих, до речі.
no subject
Date: 2007-06-19 03:38 pm (UTC)Жодна релігія не має нав'язуватись, і жодна не має диктувати людині її розвиток. Взагалі будь-що диктувати - має спонукати і вказувати можливий шлях, завжди лишаючи людині право вибору.
no subject
Date: 2007-06-22 02:05 pm (UTC)http://orthodoxia.livejournal.com/75324.html?nc=111
no subject
Date: 2007-06-22 02:35 pm (UTC)