Date: 2007-05-03 12:35 pm (UTC)
//на півночі існує своя унікальна культура (ну, звісно - люди там вже кілька сотен років), а у Сан Пауло майже ніяких традицій немає, бо всі майже новоприбулі (пару поколінь від сили) - італійську культуру забули, а місцеву не сприйняли.//

Це, що нижче, це моє бачення історії і його культури, так що як істину не сприймай :) Може, колись зміню думку.
Так от. 2 роки тому паулісти святкували день народження міста - 450 років :) Вікі каже, що в ієзуїти заснували тут село в 1554 і, очевидно, займались навертанням тупі-гуарані (індіанців) на путь істінний. В 17-18 століттях тут бродили бандейранчес (експлорери) в пошуках золота і інших дорогоцінностей. Офіційно Сан-Пауло стало містом в 1711 і спеціалізувалось на експорті кави. Тобто, місту хоч і 450 років, але ще 300 років тому тут працювали монахи і бандейранчес, в основному. Що за культура тут панувала, уявити досить легко. Лише з 1881 сюди повалила величезна хвиля імігрантів - з Італії і Японії (найбільша японська діаспора саме тут живе), щоб працювати на кавових плантаціях. На початку 20-го століття кавова справа заглохла, бо впали ціни на світовому ринку, і почалась індустріалізація СП.
Я на ці 450-років-СП була на виставці фотографій старого Сан-Пауло: 100 років тому місто виглядало типово-європейським і дуже "культурним", крім того, що було найбагатшим і найосвіченішим районом Бразилії. Але за останні 50 років населення зросло від 6 мільйонів до 20, наповнилось не стільки імігрантами з-за кордону (біженців від війни), скільки бідняками з півночі разом з наліпленими ними фавелами і т.д.

Словом, мені це усе виглядає, що через те, що "довгої" культурної традиції тут не було (усього якісь 150 років), зате ріст і мікс населення за цей час відбувся гігантський, місцева культура вийшла поверхневою, імхо. Думаю, що багаті і т.зв. елітні родини СП ще тримаються своїх коренів (хоча не знаю, не стикалась), а усе решта розмилося і змилося. Бачила лише дві "стійкі" культури - євреї і японці. У них свої райони (найбагатший район СП - єврейський) і звичаї, які, виглядає, тримаються сильніше.

//Але при цьому і ті і інші пам*ятають, що всі вони - перш за все - французи//
Бразилійці теж. Вони гонять один на одного, але ніколи не скажуть на іншого, що він менш-бразилієць або несправжній бразилієць. І ще ніколи не бачила жодного, що б соромився чи не признавався у своєму громадянстві. Правда, пообзивати якого-небудь чорного нордестіном (синонім грабіжника, бідняка) це частенько трапляється. Хоча і не приветствуется суспільством, на щастя.

//Ми тут з дружиною днями дивилися "Central do Brasil", порівнювали з "Bosa nova" і в нас виникло запитання - знов-таки, щодо бразильської ідентичності. Ось якщо північний та підвенний бразилець зустрічаються, чи сприймають вони один одного як співвічизників? Чи рахує, припустимо, "ріо-гранде-дель-селець" польсько німецького походження сальвадорця афро-португальського походження більш-менш своїм? А навпаки?//

Central do Brasil я ще не дивилась, давно збираюсь. Просто травмувалась Cidade de Deus і не хочу бачити додаткової бразилійської реальності (це друге реальне і досі актуальне). Якщо північний і південний зустрічаються в Європі чи Штатах, вони однозначно сприймають один одного як співвітчизників. Може бути лише одне виключення - якщо вони із дууууже різних соціальних прошарків. Тут багаті бідних і навпаки дуже погано сприймають.

Неписьменних - да, багато, щоб не сказати гірше...
This account has disabled anonymous posting.
If you don't have an account you can create one now.
HTML doesn't work in the subject.
More info about formatting

Profile

lanthilda: (Default)
lanthilda

March 2014

S M T W T F S
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Style Credit

  • Style: Indil for Ciel by nornoriel

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated May. 22nd, 2025 12:00 pm
Powered by Dreamwidth Studios