lanthilda: (znak)
lanthilda ([personal profile] lanthilda) wrote2007-02-08 11:09 am

У мене логіка жіноча чи зіпсута_капіталізмом? Чи куда?

Чи, може, це у мене така мутована дислексія останніми днями?.. Уся моя логіка попадає в повний штиль: реакція на написане в людей не те, що не має нічого спільного із тим, що думаю я - вона просто десь в іншому вимірі...

Вчора. Тут Дискусія про "депресивний стиль укр ЗМІ". Як на мене, йдеться про сильне псування загального настрою і, відповідно, звикання до "у_нас_бєспрєдєл", і, відповідно, ніякого натхнення на "подолання бардака в собі" із наслідками. Але це як на мене. В коментах же стійко захищається "специфіка сьогодення", "бо у нас справді бєспрєдєл" і взагалі усі ми загадочні і непойняті. Де зв"язок між першим і другим?

Дискусія про те, як Пєнкін собі найняв "Швидку", щоб за нею їхати і не застрягати в дорожніх заторах. Тут  Вірніше, дискусія про те, який гад і пєдік Пєнкін (в подробицях), як треба стріляти таких пєдіків, олігархів і банкірів, як Швидким перестануть через пєдіків уступати дорогу, і інше бла-бла про фашистів і -істів і ще щось про монархію. Мабуть, таки не розумію "специфіки", але ж факт існування цих "послуг" встановлюють не банкіри, гроші беруть не банкіри і за кермом таких машин точно сидять не банкіри. Стріляти тоді всіх, починаючи із касира і водія. І п"яних медсестер (мама вчора розповідала, як ходила на ренген). Чи як? Причому тут пєдіки і банкіри?

Читала про ПнКорею Тут Цікаво і пізнавально, суб"єктивно як і більшість туристичних вражень. Дійшла до коментів - переважна більшість зводиться до посилання автора жити в Корею і ще дальше. По-перше, безграмотність ріже очі. По-друге, причому тут "сам_дурак_їдь_в_свою_дебільну_корею"? По-третє, якщо Тьома Лєбєдєв поливає усе какашками (хоча деколи і смішно), то це об"єктивний звіт (бо дозволяє самого себе відчувати красівим і загадочним), а саме допущення, що десь щось буває інакше і на чийсь погляд краще, "ніж у нас", викликає... щось таке. Коротше, знову не зрозуміла, про що саме йдеться у коментах, якщо в них вдуматись.

В стрічці друзів про "міністерство захисту педерастів". Тут Навіть ліньки писати...

Чи то мене на неадекватні сторінки занесло, чи то тропічна жара дістала...

[identity profile] osokor-ua.livejournal.com 2007-02-09 06:13 pm (UTC)(link)
Пробачте, шановні, але невлаштованість на побутовому рівні дуже сильно впливає на депресивність мислення окремо взятих громадян. Приводжу приклад, який бачив: Керівники одної установи, забезпечені матеріально, розповідали підлеглому, який мешкає у жахливих побутових умовах і без особливої перспективи кар'єрного зросту (з причин, що не залежать від ділових якостей претендента), як в Україні сильно покращилось життя - ВВП зросло, ринок насичений товарами і т.п. На що підлеглий їм сказав: "Шановні, якби я стільки заробляв як ви і мав би власне житло, то теж би вважав, що в Україні загалом все добре і розквітає".


Така от репліка.

[identity profile] stanislav-ab.livejournal.com 2007-02-09 06:26 pm (UTC)(link)
Ні, стверджую, депресивність мислення притаманна дуже небагатьом народам і фактично не пов’язана з невлаштованістю на побутовому рівні. Подивіться опитування науковців ланка на яку є в профайлі: українці почувають себе найгірше порівняно з усім світом.

[identity profile] lanthilda.livejournal.com 2007-02-09 07:18 pm (UTC)(link)
Осокоре:
1. Якщо маєш якісь матеріали про кореляцію задоволення життям (щастя, недепресивного мислення), будь-ласка, дай адресу. Мені досі теоретично відомо наступне:
- (http://en.wikipedia.org/wiki/Happy_Planet_Index) Там про index of human well-being and environmental impact. Розписано, що як і звідки. Однією із трьох змінних є суб"єктивне задоволення життям. У першій десятці - країни Центр.Америки.
- (http://rating.rbc.ru/article.shtml?2006/07/12/26337377) Оцінка щасливості країн. Перша Венесуела, друга Нігерія і т.д.
+ можу додати із особистого досвіду: принаймі, в Бразилії, де люди живуть, по-перше, у перманентній кримінальній небезпеці, по-друге, це країна Третього світу як не як, я досі не побачила, як практично впливає побутовий рівень на депресивність мислення. В Німеччині зі всіх сторін чула слово "стрес" і бачила кислі фізіономії (більшість).

2. Тепер подивись на побудову фрази: покращилось життя - чиє? покращилось що саме у житті? Якби цьому підлеглому сказати "виріс ВВП" і "ринок насичився товарами", то він би це трактував як "виріс ВВП" і "ринок насичився товарами". Йому ж сказали "покращилось життя" - усе, решта пішло мимо кассы, бо у нього життя не покращилось. Так само сказали "всі діти хворі" - усе, далі цифри не цікавлять.

Йдеться не про брехання, що все добре, а про реальне висвітлення ситуації. І ще - спробуй включити похоронний марш або якусь трагічну пісню, і після того піди на співбесіду по роботі...

[identity profile] osokor-ua.livejournal.com 2007-02-12 08:14 am (UTC)(link)
Матеріалів наразі не маю. Якщо щось подібне трапиться на очі, буду мати це на увазі.
* * *

Пдлеглий ще тоді визнав, що "ВВП міг зрости" і ринок й справді "міг насичитися товарами", просто для задоволення рівнем його особистого життя це ніяк не вплинуло. Просто та людина оцінювала свій рівень по масштабах свого власного (невлаштованого) побуту, а не у масштабах макроекономіки.