lanthilda: (brasil praia)
Прийшли різдвяні корпоративні привітання для жіночої частини колективу :) Не скажу, що типові для УСІХ бразилійок, але для переважної більшості цілком відображають поточні екзистенційні проблеми :)

Screen Shot 2012-12-21 at 16.08.15

"Щоб у 2013 році наше волосся блищало, наша дупа підтягнулась, живіт пропав і кредитки стали безлімітними. Щоб нас жадали чудові й красиві мужчини, а того, хто нас недооцінив, хай шляк трафить! (нецензурний). І щоб наші суперниці розповніли!!!!"
lanthilda: (бразіляндія така теж)
Завтра доведеться проходити врата ада у буквальному розумінні. Корінтіанс повертається в Сан-Пауло прямо в час мого чек-іну. Як летіли в Японію, то мали п'ять тисяч "проважаючих". Бандерлоги вламались в аеропорт, заблокували рух на дорогах, "насмітили", організували мордобої, купа народу спізнилась на свої рейси ітд. Оце аеропорт пару днів тому:

reproducaoveja1 

NOT-torcedores-depredam-aeroporto-de-cumbica-em-despedida-do-corinthians-veja-fotos1354638501 

Зараз над "планом безпеки", приуроченим до прибуття Корінчіанс, а вірніше, їхньої організованої торсіди (групи вболівальників) працюють: Воєнно-повітряні сили Бр, Воєнна поліція, Федеральна поліція, Дорожня поліція, митниця, муніципальна охорона і міська рада. Всего-то. 

Мало звалитись з літа в сніг, то ще й оця радість. Ночувати в аеропорту шолі.
lanthilda: (бразіляндія така теж)
На Паулісті якась Сахара...

calor-temperaturas-sp-20121031-size-598
lanthilda: (Default)
Вчора у нас другий тур виборів мера був.

Як ходила по фрукти на вуличний базар, бачила коло сусіднього будинка репортажний бус Глобо. Думала, це щоб вибори в школі знімати, яка тут поблизу.

Сьогодні вранці завис вертоліт над будинком. Шниряють вони тут цілий час, але висів востаннє, як сусідній кондо грабували. Ну, поліцаям помагав ловити бандитів. Дзвоню до вахтера. Каже, та це Хаддад зараз вперше яко санпаульський мер з дому виїжджає, репортери прилетіли. Виявляється, живе через будинок.

Згадала собі Заповідник Гоблінів і помелА, які тут ще частіше літатимуть :)

Кстаті, Хаддад з Лулиної Робочої Партії. Подивимся, чим це виллється для Сан-Пауло...
lanthilda: (Default)

В продовження різдвяної історії.  В Сан-Пауло зараз весна, а на дотик і запах - як львівська осінь.

Улюблені осінні:

На ее золотых волосах
Расцветает палитра заката
И сухих бубенцов голоса
Наполняют дыхание мятой
Из провинций осенних бегут поезда
На роялях косые букеты
И в укрытых туманом садах
Гулко падают яблоки с веток
Лишь среди загрустивших болот
За далекой неровной оградой
Серой ласточкой заяц вспорхнет
Чтоб нарушить недвижимость взгляда


і ще один із улюблених львівських :) чомусь здається, що це про парк Костюшка :) )
(с) Артьом

lanthilda: (brasil praia)
Оце подивилась на кандидата в депутати Вітторіо Соротюка з бразилійської української діяспори в Курічібі.

Понятно, що основна конкурентна перевага - українськість, яка милує око своїми чудовими танцями і писанками. 

486695

Насправді, мені все-одно, хто стане від депутатом в Курічібі, мене більше сан-паульські Ремби хвилюють. І я дуже рада, що хтось із місцевої української діаспори вибився в люди. І я розумію, як тяжко прийшлося селянам-біженцям із Західної України пристосовуватись до сільськогосподарських реалій Бразилії, і що вони берегли для себе ту Україну, яку знали.

Але я уже реагую на атласні шаровари і фарбовані яйця як на бєлиє штани з абізянами. Тихо ненавиджу. Особливо, коли згадаю, що Віра Вовк перекладала антологію української класики для бразилійців і донедавна тягала на пошту пакунки зі своєї дорожезної бібліотеки із оригінальними виданнями європейських класиків, щоб переслати їх українським  університетам. Бо ж це важливо для культурного розвитку. Тепер уже не тягає, бо не може, то просто платить із власної пенсії за їх пересилку. А інші танцюють світові заморожені елементи народних звичаїв двохсотлітньої давності. Знову ж таки, нічого проти не маю, сама дитинство провела між Францівщиною і Полтавщиною, і від прикарпатської чи решетилівської говірки і пісень сльози навертаються. Але при чому тут українська культура, йолкі... 

зі. джаст ін кейс - це не про Соротюка і не про вибори, і не про українську діяспору. це я злюсь, бо не знаю, що робити, щоб культура України не дорівнювала шароварам в очах не-українців.
lanthilda: (бразіляндія така теж)
Включила тєлік, а там пародії на виборчі програми і реклами. Десять хвилин сміялась. Потім виявилось, що гірка правда життя, а не пародія.
Два роки тому в федеральні депутати із найбільшою кількістю набраних голосів пройшов неписьменний клоун Тіріріка, тепер от трохи жахаюсь, хто із цього зоопарку пройде в муніципальну раду Сан-Пауло... 

Вибір на всі смаки - маємо Рембо, Моісея-Діда-Мороза, Бабцю Віруючого, Жінку-Грушку, Маленьку Масельку і Ніхта тощо...
От вам, наприклад, нарізочка і  
переклад зареєстрованих кандидатських імен і пропонованих виборчих програм - мо', комусь бразилійський досвід пригодиться…. )
 
 
lanthilda: (brasil praia)
чистила комп, знайшла ностальджі фотки з позаминулого карнавалу у селі Мінас-Жераїса. дощ, пусті вулиці, гори і брами.


TD4

Двері і вулички Тірадентіса )
lanthilda: (бразіляндія така теж)

- I love you, Pumpkin. 
- I love you, Honey Bunny. 
- All right, everybody be cool, this is a robbery! 
Any of you fucking pricks move, and I'll execute every motherfucking last one of ya!
тан-таран-дан і тд

Вчора в Сампі пограбували черговий відомий ресторан, і любима Фолья, яка любить розтолковувати різні "концепції" в картинках, намалювала комікс на гарячу тему.

Screen shot 2012-06-02 at 8.56.11 AM

1. Спокойствие только спокойствие. Відповідай тільки те, що бандит тебе питає і рухайся повільно.
2. Не сперечайся і дай йому, що він хоче.
3. Не дивися грабіжнику в очі, а то він ще подумає, що ти йому погрожуєш.
4. Не пробуй втекти або реагувати, зазвичай є ще один бандит, який прикриває.

Далі дизайнерський список і карта розташування пограбованих цього року ресторанів.

Зато власниця вчорашньої "Карлоти" сказала, що розвели бучу ні з чого, "це було якесь дєцтво" із високим ризиком і малою прибутковістю - вкрали всього-навсього штуку баксів і мобілки-годинники. Ну, і броньовану машину якогось клієнта. 

lanthilda: (peppi)
Бразилійці порадували сюжетом, кіно називається "Іріна". Узнала про нього, бо кусок знімали в магазині, де я багато років купую акваруімних рибок і рослини. 

"Самотня дівчина Ірина, одержима Росією, живе в Сан-Пауло і працює в акваріумному магазині. Татові при цьому вішає лапшу, що викладає в універі. Одного прекрасного дня виграє у купонному конкурсі супермаркета поїздку в Москву". 

Показуватимуть на місцевому каналі "Культура", і знімали на замовлення тої ж культури.

Кстаті, недавно обідала із подругами з туроператора - виявляється, бразилійці не лише платять страшні гроші, щоб тиждень їхати у поїзді через Сибір, але й дуже цікавляться Казахстаном.


lanthilda: (Default)
В нашій католицькій Бразилії, де більшість не знає, що святкуємо на Пасху, є ціле море всяких-різних сект на любий смак. Майже у всі впутаний Ісус і/або Марія, або на крайняк якийсь святий. Умбанди-макумби приваблюють своїх адептів екзотичною африканськістю ритуалів і романтичністю духів, причому Ісус там за духа-шефа. Спіритизм - інтелектуальською обгорткою і можливістю відчутись причетним до "науки". Ще є різні варіації на тему буддизму, індуїзму, антропософії, і особливо зварйовані варіації, де змішується усе з усим, в тому числі, Ісус з НЛО і драконами (колись тут писала про свій візит в один такий заповідник). Що уже кого цікавить і приналежність до чого хочеться відчути.

Є ще один напрямок сект, де про духовне взагалі не йдеться.


Там продають свячені шкарпетки по 90 доларів і роблять акції на тридесятину во ім"я отцяісинаісвятогодуха )

lanthilda: (brasil praia)

"Великоднє яйце це шоколадка у формі яйця, зазвичай начиненого цукерками або маленькими подаруночками і загорнутого в кілька шарів ламінованого паперу. Дарується друзям і дітям на свято християнської Пасхи.”
Примітка: якщо шукаєте про кольорові яйця з України, то дивіться лінк Писанки.

- бразилійська версія Вікі.


Святкування Пасхи в південній півкулі, а особливо в Бразилії, це суцільний когнітивний дисонанс для українця, а особливо, для такого галицько-полтавського метиса, як я. Свято весни припадає на сан-павлівську осінь, а отже в повітрі не літає і не вібрує усе те передчуття весняного вибуху, як зараз у Львові. Крім того, Бразилія – принаймі, від Сан-Пауло і на північ – позбавлена будь-яких тисячолітніх культурних грузів, і нічого, окрім футболу, серйозно не сприймається.

Як грати Остров Сокровищ у Великодню неділю )

lanthilda: (brasil)
Родич порадував, що сьогодні по Інтері уік-енд в Сан-Пауло показували - "сказали, що в Сан-Пауло нема що робити, як хіба тільки на водопади дивитись". З ужасом полізла дивитись передачу - думаю, невже нам сюда Ігуасу підселили. Ні, виявляється, в другій половині "уік-енду в Сан-Пауло" ведучі махнули за тисячу кілометрів :) Зато тепер усі думають, що в Сан-Пауло водоспади :) Ще в нас тут в Сан-Пауло є ріодежанейрські пляжі, плавні Пантаналу і мінасжерайські гори - приїжджайте на вихідні!

Зато нарешті подоланий світознавчий бар"єр про абізьян і штани, чому я безмежно рада :)

Party!

Apr. 6th, 2012 11:54 am
lanthilda: (brasil praia)
А в нас сьогодні ГогольБорделло. 
(в кліпі - в Ріо)

lanthilda: (scrat)
Колеги щотижня радо шлють мені апдейти про нові маркетологічні досягення Фемену. Раз по мотивам цих же дівчат один знайомий професор взявся філософствувати зі мною на тему засобів комунікації важливих проблем суспільства сучасними методами. 

Місяць тому, правда, моя національна приналежність викликала трохи іншу асоціацію - новина про Кличка і Дерека з"явилась на першій сторінці Глобо, і колеги вболівали, мол, хай дасть перцю гаду невихованому.

Сьогодні тиждень почався імейлом із "ти її знаєш?" у сабджекті. І лінк на новину на тому ж каналі Глобо (один із найпопулярніших тут) - вчора ввечері в Ріо росіянка посварилась із працівником супермаркету ТАК, що довелось викликати поліцію. Поліцая ж вона пообзивала "мавпою" (макакою, дослівно), чинила опір і билась. "Подавала признаки п"яної". Деталі: живе в Ріо 15 (!!) років. Фейсбук каже, що насправді ця "русса" із Харкова, але, може, їх там кілька в Ріо... Затримали за расизм, неповагу до влади і спротив поліції.

Добре, що хоч я тут є, і тяжкою працею додаю Україні позитивного іміджу :)))

UPD: виправили в новинах, тепер уже не "русса", а "украньяна". Ще й в дужках уточнили: коли ми публікували цю новину, то поліція нам сказала, що затримана жінка росіянка. Але вияснилось її справжнє громадянство - це українка. Блін, навіть 15 років в Бразилії, та ще й в Ріо, совок з голови не вичистили... 
lanthilda: (Default)

Мій світогляд щойно трусануло сильніше, ніж коли виявила серед своїх друзів людину, яка не знала, хто такий Віні-Пух (це було в Німеччині, людина народилась і виросла в Еритреї).

Сидимо з Карлосом на кухні, вечеряєм кавуном. Я вчора купила гарбузових сємок в арабському магазині (за страшні гроші, кстаті - 7 баксів півкіло). Ділюсь враженнями:

Я: вгадай, звідки їх привозять?
К: без руля
Я: з Китаю!
К: ага.. (беземоційно продовжує їсти кавун)
Я: тобі що не дивно?.. у вас що своїх нема, щоб аж з Китаю везти?
К: звідки я знаю. я навіть не знаю, що це таке.
Я: шутітє?
К: якесь сушене насіння?
Я: ладно тобі. сємочки з гарбуза.
К: а нащо вони тобі?
Я: (починаю вірити у неймовірне) їх їдять. (зачаровано дивлюсь як він пробує розжувати сємку). шкірку зняти треба.
К: (дивиться на мене. тоді на сємки. починає вірити у неймовірне.)  ясно, чого їх з Китаю везуть. хто би це тут  додумався вибирати таке малюсіньке насіння, щоб його сушити і їсти. і ЩЕ Й ЛУЩИТИ КОЖНЕ. 
Я: (в паралельній реальності)
К: (жаліє мене) та ладно... просто у вас там із їжею проблеми, он твоя бабуля банки досі закручує. того ви і насіння сушите. а потім кожне лущите... (жалісливо дивиться на мою тарілочку з сємками

Навіть не знаю, що сказати. Как хрупок наш мир. Отак взяв і завалився :)

lanthilda: (brasil praia)
Багато разів дивилась, як в Ріо на пляжі рятувальники з гелікоптера сачком виловлюють народ, який течією не підпускає до берега. Останнього разу хвилі величезні були, і гелікоптер висів буквально кілька метрів над водою, не знаю, як його не  збило, з гвинта вода летіла. І кожного разу так переживаю за тих бідолах, що забуваю про фотік. 

Сьогодні от в новинах кажуть, що в Ріо двохметрові хвилі і знову куча народу топилась.


Так що згадала і знайшла відео, як це виглядає. Хоч таке робиться дуже часто, майже щодня, все-одно кожного разу усім на березі нервово. А тим, хто в воді, точно чекається на волшебніка в червоному вертольоті.

lanthilda: (brasil praia)
Доблесна бразилійська поліція міста Ресіфі затримала дядька з фоткою Ніколсона в посвідченні :)Дядько якраз збирався відкривати собі рахунок в банку, і зі своїх 6 підробних посвідчень вибрав Джека :Р 
Всі з різними фейсами )
і нічого спільного з дядьком не мають :) І одні з одними теж.

Оказію показали по СіЕнЕну. Читаю коменти в бразилійській газеті (я коменти люблю більш самих новин. голос народу):

- Національний встид. Ще добре, що в Ресіфі люблять кіно, а то би й не зловили.
- І чого вони вирішили, що це актор? Повно ж старих з такою фізіономією!
- Цікаво, за кого цей придурок голосував?.. Відповідь: за Тіріріку (неписьменний клоун, якого мільйоном голосів вибрали в депутати)
- Добре, що хоч не Обаму собі причепив, а то з них станеться... 
кстаті, по дорозі на один з любимих пляжів бачила магазин будматеріалів, який Бараком Обамою називається )
lanthilda: (brasil praia)
1. Вперше за свою бразіляндську кар"єру дивилась карнавал по тєліку. Ніяк не можу згадати аналог почуттів з дитинства - коливаюсь між цирком і парадом. 2. Зато нарешті згадала, кого мені нагадують бразільки карнавальні  )

lanthilda: (brasil)
Я, коли такі новини читаю, завжди думаю, чи це всюди так робиться чи тільки у наших краях. Всюди - це, звісно, де такі речі творяться :)

Ось, стандартна сьогоднішня новина. Заголовок "Після чотирьох годин переговорів заручників було звільнено і 
грабіжники здались". П"ять чоловік полізли грабувати банк і взяли 30 заручників, які там їм під руку попались. Хтось викликав поліцію, і почався оцей "звичайний процес" переговорів-торгувань між бандитами і Підрозділом особливих тактичних операцій (Gate). Може, такі переговори не завжди закінчуються хепі-ендом, але на моїй пам"яті усіх їх якимось чудом психологічно уламують-укоськують, і обходиться без жертв. Навіть всяких псіхів, які своїх жінок чи дітей під пістолетом тримають. І таке тут приключається. Переговори ці тривають багато годин. Раз, пам"ятаю, якийсь колишній морпіх замкнувся в квартирі з жінкою і сином, і збирався підпалити чи взірвати свою квартиру в багатоповерховому будинку. То його 9 годин маринували, поки він не відволікся на щось, і ці тактики влізли в квартиру. 


Profile

lanthilda: (Default)
lanthilda

March 2014

S M T W T F S
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Syndicate

RSS Atom

Style Credit

  • Style: Indil for Ciel by nornoriel

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 25th, 2017 09:47 am
Powered by Dreamwidth Studios