lanthilda: (Default)
[personal profile] lanthilda
Лечу вчора нічною трасою в таксі. Всі вікна навстіж. Таксист каже - якщо ви не проти, можна, я вікна лишу відкриті замість кондиціонер включати? А то я зараз саме відходжу від простуди...

"Звичайно-звичайно". І задумалась про свою сихівсько-автобусну юність. Згадала одну діаспорську дівчинку з Америки. Вона повернулась зі своєї першої поїздки на історичну батьківщину, і питалась в мами, що то таке "протяг", за який всі в транспорті говорять :)

Date: 2013-06-18 02:41 pm (UTC)
From: [identity profile] fantaziyka.livejournal.com
Натах, зайди в скайп. Нужно поговорить.

Date: 2013-06-26 02:46 am (UTC)
From: [identity profile] vent-de-la-mer.livejournal.com
Офтоп: скажи, а що там в вас зараз за революція? Чого люди хочуть?

Date: 2013-06-26 12:48 pm (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
Та ні, не зовсім революція…

Тут таке: підняли ціну на проїзд у транспорті, місцевий Рух за Безплатний Проїзд (!) організував маніфести, які потім переросли у тотальний карнавал на революційну тему.

Тут купа проблем із корумпованими депутатами і вищими ешелонами влади, а через це із відмиванням грошей (тому буча із (не)проведенням Чемпіонату), ну і всяке таке. Тобто, проблеми є, і зрозуміло, що народу хочеться протестувати проти усього цього.

Але на практиці вийшла така фантасмагорія, що не вірю своїм очам. Перевадна більшість людей не знає, що вона хоче - зі самого початку. Коли усе це тільки почалось, я казала бразилійцям, що перш ніж щось робити, треба думати хоч крок наперед :) А вони казали - ти що, це ж протест, воля народу! А тепер уже і всі газети пишуть, що ніхто не знає, що хоче. Показали там у фейсбуку картинку з прапором і підписали якоюсь пошлятіною, типу, "геть усі політичні партії" - і народ ламанувся. Їх питають - а чого ви прийшли на маніфестацію? А у відповідь - бо атмосфера, бо єднання, бо траляля. А що би ви хотіли обговорити із урядом, яка пропозиція? - А ми проти корупції! Ха. А чому ви протестуєте проти "ПЕК37"? (це пропозиція зміни до Конституції, яка передбачає надати Поліції незалежність кримінального розслідування, бо зараз прерогатива і звинувачення, і одночасно розслідування у Прокуратури). Так ніхто не знає навіть, про що там ідеться… І його вчора успішно провалили на голосуванні, бо ж ніхто не хоче "йти проти волі народу", який зараз на волне.

Мене так вразила оця дитячість бразилійців слухатись тєліка і фейсбука, не включаючи мозгів, ти собі не уявляєш.

Словом, революцією це лише виглядає. Месиджа в народу ніякого нема. Просто різномастна колекція слоганів "проти".

Позитив, правда, теж є. Ділма виповзла із якоюсь крейзі пропозицією зміни конституції, і тепер її власні ж міністри пробують це якось зам'яти, але слово не горобець. А опозиція вибрала деякі зі слоганів демонстрації, переробила їх на конструктивні пропозиції для Ділми, і їх оголосила. Тобто, правляча партія ПТ показалась лапухом, а опозиційна ПСДБ "умнічкою". Надіюсь, що знайдуться вмєняємі політики, які зуміють скористатись ситуацією розумно.

Вибач, що так багато, але не хочу виносити це у пост, бо стараюсь обходити політичні теми.

Date: 2013-06-28 12:07 am (UTC)
From: [identity profile] vent-de-la-mer.livejournal.com
Сумна картина...

А от скажи (ти ж у країні досить давно) куди вона рухається? Чи є якісь тенденції "дорослішання" населення?

Date: 2013-06-28 05:11 pm (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
Є, звісно… Саме тенденції мені імпонують у Бразилії найбільше :) Просто тут із освітою ще досить скрутно, ну і життєвий досвід у бразилійців інакший, ніж у країн із довгою національною історією. Наприклад, я тепер питала у своїх молодших колег (т.зв. генерація У), які на маніфестації бігали, про здобутки. Кажу, ну, покарнавалили? Замість того, щоб подумати над месиджом і тоді його демонструвати, ви прапорами махали і фігзнакого із фейсбука слухались. А вони кажуть - ну, ми ж у такому ніколи участі не брали, ми не знали… Ейфорія, всі дєла. Але ти права, треба більш продумано все робити і тд.

Тобто, вони справді вчаться. І дуже швидко. При тому, що вони дуже відкриті до всього нового і не цикляться на різних "традиційних" підходах, бразилійці ще й вміють знайти позитив і самі із себе посміятись :) Це мені дуже подобається.

Куди вона рухається, я не знаю як відповісти. Які варіанти? Ні з якою іншою країною порівняти не можу, бо не бачу схожості.

Profile

lanthilda: (Default)
lanthilda

March 2014

S M T W T F S
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Style Credit

  • Style: Indil for Ciel by nornoriel

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 25th, 2017 09:43 am
Powered by Dreamwidth Studios