Date: 2013-06-09 05:26 pm (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
Про Where is the book? - геніально, це дійсно так?

Десь по фейсбуку гуляли такі дотепні таблички з іншими націями.

В мене була думка написати пост про Indlish, я навіть провела була із своїми індусами травматичну (для них) розмову про це, щоб підтвердити, чи я правильно зрозуміла, що саме мається на увазі, але на цілий пост того мабуть замало - таке треба роками занотовувати, ну чи щонайменше жити в середовищі довше ніж я була, - може якраз поєднаю в одному пості з особливостями взаємосприйняття хінді- і мараті-мовних, якщо до того часу не забуду...

Date: 2013-06-10 01:19 am (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
я не знаю, чи про бук правда на повному серйозі, але прикалуються вони так часто :)

я тільки що якраз твоїм індлішам про Бразилію розповідала :) в складі МБА-йної збірної з Британії. На тему "бізнес по-бразилійськи очима грінги" :)

в мне з цього івента один страшно неполіткоректне враження :) я вперше побачила білого-білюсінького індуса, і мені очі до нього цілий час самі вертались. аж почала переживати, щоб що не подумав :))) але ж когнітивний дисонанс для такого валянка, що в індусах нічо не розуміє :)

Date: 2013-06-10 01:50 am (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
Чекай, ти маєш на увазі, що блідолиций індус викликав когнітивний дисонанс через колір шкіри? Я мабуть звикла, бо в мене є один досить близький знайомий, якого, поки він не почне говорити, взагалі неможливо з індусами проасоціювати - настільки він світлої комплекції і європейського вигляду, ну і крім того я багато знаю дітей із змішаних шлюбів, які просто в транс мали би вводити тим когнітивним дисонансом, який вони створюють при бажанні їх якось расово прокласифікувати.

Теоретично, вважається що в Індії чим ти більший, тим це краще (це мабуть залишки британського расизму), але практично таке правило не завжди працює - в моєму колі є купа анегдотів, про те, в який ступор впадають індуси при вигляді своїх новонароджених жахливо-білих внуків (знаю кілька таких пар, в одній мама українка, в другій - канадка ірландського походження). Особливо коли в немовляти блакитні очі спочатку :))). Тому ти не один - з тобою багато індійських дідусів і бабусь, діти яких поодружуватися не з індусами. :)

Date: 2013-06-10 01:56 am (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
да, біліший за мене :) ну, лише з чорними очима і бровами.

він був в чалмі сікхівській, дув пиво і говорив із тим катастрофічним індійським акцентом. ага, і ще накачаний був, мускули з-під футболки випирали. коротше, усе разом для мене як слон в амазонії :)
Edited Date: 2013-06-10 01:57 am (UTC)

Date: 2013-06-10 09:24 pm (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
Ггг, в мене перших образ сікха, який справив незабутнє враження - був з фільму про англійського пацієнта - пам'ятаєш такого?

Взагалі правильно - теоретично чим північ ніші індуси, тим світліші, чим південніші - тим темніші, тільки в них завжди була дуже висока робоча міграція всередині країни, тому насправді це на так про те, хто де живе, як про те, хто звідки походить, та й то не завжди спрацьовує. А з рештою, так є такий стереотип що ці сардари (так часто сікхів-чоловіків називають) любителі випити - навіть закидають їм, що, мовляв, навіть чалма їм не заваджає! Бо чалма є крім всього іншого знаком великої шанованості - її часто одягають не-сікхи з особливих всяких нагод, а пияцтво в Індії традиційно (особливо з часів Ґанді) - знак низької поведінки і поганого характеру.

Date: 2013-06-12 10:46 pm (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
нє, я не додивилась пацієнта…

а сумнівний сікх не то щоб аж пиячив :) ми просто були в шурраскарії :) а в ній тяжко не пити пиво, бо м'ясо інакше тяжко їсти (бо його багато).

зато другий індус, темненький і без чалми, їв курку і запивав водою, бідося :) напевно, спробувати все-таки хотілось :) правда, я в шурраскарії преспокійно перебиваюсь салатами і сушами :)

(ти в курсі, що таке шурраскарія?)

Date: 2013-06-12 11:26 pm (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
ні, поняття не маю, що це таке, та шурраскарія :)

я вже сім з половиною (?) років без алкоголю, тому сама якщо дуже треба - запиваю м'ясо водою, а в сумнівних якихось місцях колою :), і пробувати вже тепер зовсім не хочеться :)))

Date: 2013-06-12 11:32 pm (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
я так і подумала. це такий бразилійський тип ресторанів, де платиш за вхід, і там гігантський стіл салатів і вякого різного, а до столу кожну хвилину підносять якийсь тип стейку. і їш усього скільки хочеш.

тут м'ясо наче дуже смачне. я без руля, я таке не їм, але всі восторгаються :) тому туристу сходити в Бразилії в шурраскарію і не поїсти м'яса це поїздка коту під хвіст :)

Date: 2013-06-12 11:38 pm (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
традиційне якесь приготування?

стейк я теж не їм - взагалі корову і коня не їм, хіба що вже зовсім ніякого вибору нема, а таке рідко буває...

а ще крім стейка там шось особливе є? то я щоб знати, чи мені туди принагідно обов'язково треба, чи можна й пропустити :)

Date: 2013-06-12 11:47 pm (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
нє, якщо ти корову не їси, то йди тільки в добру шурраскарію і тільки в Бразилії. в них окрім м'яса ще багатезно смачних салатів, овочів, фруктів, грибів, креветок і всяких інших страв. навряд, чи все це, ще й свіже, буде в якійсь не-бразилії.

приготування = сіль + вогонь. більше нічого зовсім. тут корови просто спеціальні. вони чи то індійськи, чи то африканські (білі з горбом), і переважно всі на вільному випасі.

я м'ясо не можу їсти, мені "тхне" :) мені тут лікар після операції сказав три тижні м'ясо їсти, то слава богу, що бабуля в гостях була і наліпила цілий морозильник пельменів :) я як оловяний солдатік їх кожного вечора їла :)

Date: 2013-06-13 12:02 am (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
гаразд, якщо колись попаду до вас в Бразиляндію - підемо з тобою в добру шурраскарію, а інакше я туди - ні ногою! :)

я інше м'ясо нормально їм, якщо не надто жарко надворі, хоч в принципі волію немасові види м'яса (тобто якщо є така можливість, тоді уникаю ще й курятини і свинини, але така можливість рідко буває, бо тоді мало що залишається, тим більше в наших канадських умовах, де нема традиції, скажімо, ягнятини, чи козлятини, тому готують їх рідко і погано).

Date: 2013-06-09 06:29 pm (UTC)
From: [identity profile] chita-i.livejournal.com
Про "так", "ні", "можливо" і завжди починати пізно так само можна сказати і про нікарагуанців. Як і інші приклади також. )
Edited Date: 2013-06-09 06:33 pm (UTC)

Date: 2013-06-10 01:20 am (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
південно-американська чунга-чанга, значить :)

Date: 2013-06-10 11:17 am (UTC)
From: [identity profile] chita-i.livejournal.com
При тому, що індєйці були досить відмінні між собою та завойовували їх різні етнії, а така схожість! Було б цікаво знати, звідки пішла та мода. Мабуть, з колоніального політесу.

Date: 2013-06-10 12:33 am (UTC)
From: [identity profile] lysenysh.livejournal.com
прелесть, в точку :)
я бы только отметила, что нет бразильцы не говорят вообще - это предел невежливости. а если говорят, это означает, что вы им настолько неприятны, что о ваших чувствах он думает с желанием их задеть.. а это совсем не по-бразильски :)
вместо одного нет можно вполне сказать 20 да или завтра :)

Date: 2013-06-10 01:21 am (UTC)
From: [identity profile] lanthilda.livejournal.com
ага :) я даже и не припомню, говорил ли мне кто-нибудь когда-нибудь здесь :) наверное, нет, а то бы запомнила :)

Date: 2013-06-10 01:28 am (UTC)
From: [identity profile] candrika.livejournal.com
Це загальне правило традиційних культур - серед традиційних індусів теж вважається верхом хамства і зарозумілості сказати "ні". Вони тому так часто говорять "так", маючи на увазі "ні" гггг :)
Edited Date: 2013-06-10 01:51 am (UTC)

Date: 2013-06-10 04:38 am (UTC)
From: [identity profile] anel-33.livejournal.com
Замечательно! Утаскиваю к себе в ФБ.

Date: 2013-06-10 11:01 am (UTC)

Profile

lanthilda: (Default)
lanthilda

March 2014

S M T W T F S
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Style Credit

  • Style: Indil for Ciel by nornoriel

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 25th, 2017 09:42 am
Powered by Dreamwidth Studios