lanthilda: (Default)
[personal profile] lanthilda
… взагалі-то, очима і вухами француза Олів'є, але його спостереження дуже тру для переважної більшості іноземців, яким доводиться стикатись із бразилійською культурою :) Поперекладала лише, що сама помічала.

Пост назбирав поза дві тисячі коментів. Правда, його цікавіше читати тим, хто уже торкнувся живої Бразилії і хоч трохи розуміє мову :)


2. В Бразилії рік починається "після карнавалу".
тобто, рік тут майже на місяць довший, ніж український "після Водохреща".

3. В Бразилії їжу не беруть руками. В Макдональдсі гамбургер беруть серветкою. Кожен столик у кожному ресторані чи забігалівці має серветницю і зубні патички. Але серветки майже пластикові, а зовсім не м'які. Їхнє призначення не у витиранні рук чи рота, а у бранні їжі руками так, щоб папір не прилип ні до їжі, ні до рук.
мені зайняло десь рік, щоб допетрати. усе поривалась тими серветками пальці повитирати.

4. В Бразилії все є "гейським" (геїв лагідно називають "олениками"). Пити чай - це гейство. Замовляти безцукрову коку - гейство. Грати волейбол - гейство. Не любити футболу - гейство. Бути французом - гейство, бути гаушом (з південних німецьких колоній) - гейство, бути мінейром - гейство. Слідкувати за своїм одягом гейство. Не називати щось  гейським - теж гейство.

5. В Бразилії чоловіки не знають ніякої хатньої роботи - не вміють прибрати ні щось випрати машинкою. Не вміють зробити їсти - навіть макарони. Не вміють пришити гудзика до сорочки. Не вміють навіть речей, які у світі вважаються цілком маскулінними - наприклад, поміняти колесо в машині.
в Олів'є ще не було чудного експірієнсу, як у мене з Марселою, коли виявилось, що і жінки усього цього не вміють :)))

8. В Бразилії мужчини погано вдягаються або просто не дбають. Вдень нормально ходити в кросах, а ввечері - в шортах, в'єтнамках і якій-попало футболці. Гарно вдягатись є гейством.
Ну, чесно кажучи, середній француз на фоні середнього бразилійця і справді трохи по-гейськи виглядає :)))) Просто "вычурность" в Бразилії зовсім не клеїться з погодою і настроєм :)

9. В Бразилії офіціанта не просять принести ще пива. Він його сам приносить.
Еге ж. Не встигаєш оглянутись, як уже нова гальба на столі. Як не хочеш, треба просто подякувати, заберуть. А так носитимуть до упора.

16. В Бразилії дуже часто можна з кимось познайомитись, перекинутись кількома словами, сказати "зідзвонимось і зустрінемось" і навіть не обмінятись телефонами.
О да. Один австрієць мені казав - я такий радий! мене одні запросили в гості скоро! тільки я не знаю, де вони живуть. Прийшлось розчаровувати, що ніхто його ні в які гості не запрошував...

17. В Бразилії слово "заскочу" означає "нікуда не піду". Наприклад, "я пізніше до вас заскочу" означає - я не прийду.
Свята правда. Аж Економіст сьогодні написав :)

18. Серіали в Бразилії важливіші за кіно. Хоча бразилійське кіно дуже хороше.

21. В Бразилії солені блюда дуже солені, а солодкі - дуже солодкі. І навіть блюда - це дуже великі блюда.
В ресторанах, якщо вони не супер-ВІП, замовляється одне блюдо на двох. А приходить на трьох...

22. В Бразилії вирощують найкращу у світі каву. Тільки шкода, що її погано готують і засипають цукром.
мій перший культурний шок - невже це кава?..

28. Не страштесь, як вас запросять на день народження двохрічної дитини. Дорослих буде більше, ніж дітей, а пива більше, ніж соків. І ще не страштесь, як вам здасться, що ви попали на коронацію римського імператора, а не на день народження.

30. В Бразилії Бог дуже присутній у повсякденному житті. "Іди з Богом", "як буде на то Божа Воля", "Боже боронь", "о Боже мій", "Богу дякувати", "заради Бога". Добре, що хоч Бог бразилієць.
да, зазвичай, на "наступного тижня побачимось" відповідь буде "як буде на то Божа воля". незалежно причому від рівня релігійності.

33. В Бразилії можна знайти будь-яке ім'я, а особливо багато "американських" - Гілсон, Ріксон, Денілсон, Майкон.
на цю тему можна писати томи. чим нижчий соц.статус, тим закрученіше ім'я. ну і грамотність відповідно. получається катастрофа. насолоджуйтесь: Valdisnei (на честь Уолта Діснея), Maycom Géquiçom (Майком Жекісон…). Решту вгадуйте - Boniclaide, Letisgo, Romixinaide, Madeinusa, Laion...

35. В Бразилії чоловіки дуже багато обіймаються і торкаються плечей, живота і спини. Але не цілуються, бо це по-гейськи.

36. Жест "великий палець вверх" у Бразилії означає "добре?", "дякую" і "вибач".

44. В Бразилії їжа це: рис, фасоля і ще щось.
зазвичай, стейк або відбивна. кожний божий день. знаю багатьох людей, які навіть в ресторані це замовляють.

45. Бразилійці уже гостинні. Це зовсім природньо прийняти когось у свою групу. І це найдзвичайно. Дякую, бразилійці.
країна, де я з першого дня вдома. "в групу" приймають навіть якщо ти дивний, чи інакший, чи тебе ніхто не розуміє. неписаний закон, який у бразилійців в крові. це непередається, можна лише відчути.

50. Бразилійці чистять зуби в туалетах в офісах після обіду.

56. В Бразилії можна замовити піццу двох смаків - половину одного, половину іншого. Просто і геніально.

57. В Бразилії в хатах нема гарячої води. Зато є хитромудра душова система - маєш або гарячу воду, або добрий напір.
Це про бразилійський електричний душ. Ненавиджу на рівні бразилійської термосної кави, бразилійських помідорів і бразилійського мокрого волосся в громадському транспорті. Кілька років назад стало можливим встановлювати газові колонки для душу. Тим не менше, це не поширюється на кухонні крани, так що навіть при газовій колонці посуд мию холодною водою.

From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

lanthilda: (Default)
lanthilda

March 2014

S M T W T F S
      1
2 345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Style Credit

  • Style: Indil for Ciel by nornoriel

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 21st, 2017 01:27 am
Powered by Dreamwidth Studios